Arrangementer

Kommende arrangementer

Se alle kommende arrangementer her

Tidligere arrangementer

Fredag 5. april 2024

08.30 - 10.00

Åpenhetsloven: Er det typisk norsk å være god?

Les programmet

Tirsdag 19. mars 2024

09.00 - 12.00

Workshop: Gruppemøte for shipping og offshore - Risikovurdering av verft

Les programmet

Mandag 18. mars 2024

09.00 - 11.00

Workshop: Finansgruppen - Finansiering av verft

Les programmet

Fredag 9. februar 2024

08.30 - 10.00

Frokostmøte: Korrupsjon og menneskerettigheter - alt henger sammen

Les programmet

Fredag 9. februar 2024

10.20 - 12.00

Workshop: Korrupsjon og menneskerettigheter

Les programmet

Tirsdag 12. desember 2023

08.30 - 12.30

Kurs om åpenhetsloven og ansvarlig næringsliv i Stavanger

Les programmet

Mandag 4. desember 2023

14.00 - 16.30

Workshopserie del III: Leverandøroppfølging

  • Katrine Vetaas Vedeler

Les programmet

Mandag 6. november 2023

14.00 - 16.30

Workshopserie del II: Interessentdialog

  • Katrine Vetaas Vedeler

Les programmet

Mandag 2. oktober 2023

14.00 - 16.30

Workshopserie del I: Risikokartlegging

  • Katrine Vetaas Vedeler

Les programmet

Fredag 8. september 2023

09.00 - 11.30

Workshop: Human Rights Governance & Capacity Building

  • Ron Popper

Les programmet

Onsdag 31. mai 2023

10.00 - 16.00

FUTURE-PROOF-konferansen: Ansvar i urolige tider

Les programmet

Mandag 16. januar 2023

09.00 - 11.30

Implementeringsworkshop: Hva, hvem, hvordan?

  • Katrine Vetaas Vedeler

Les programmet

Onsdag 26. oktober 2022

08.45 - 10.15

Åpenhetsloven - veien videre

  • Christoffer Bjørnum

Les programmet

Tirsdag 11. oktober 2022

09.00 - 11.30

Workshop: Human Rights in the Lifecycle of a Ship

  • Cathrine Bloch Veiberg

Les programmet

Mandag 19. september 2022

09.00 - 11.30

Workshop: Due Diligence Dilemmatrening

  • Frances House
  • Ron Popper

Les programmet

Fredag 16. september 2022

08.30 - 10.00

Dette må du vite om sosial bærekraft og menneskerettigheter

  • John Morrison
  • Anita Ramasastry

Les programmet

Onsdag 8. desember 2021

11.00 - 12.30

Human rights in the salmon industry

  • Tulika Bansal
  • Simen Høy Dypvik
  • Therese Jebsen

Les programmet

Tirsdag 19. oktober 2021

08.30 - 10.00

Åpenhetsloven - Hva betyr den for deg?

  • Linda Rudolfsen Myklebust

Les programmet

Fredag 27. august 2021

09.00 - 11.30

Seminar: Dilemmatrening og felleskonsultasjon med menneskerettighetsekspert

  • Pia Rudolfsson Goyer
  • Brith Line Øverland
  • Therese Jebsen
  • Stein-Håkon Halmøy
  • Synnøve Aksdal

Les programmet

Onsdag 2. juni 2021

08.30 - 10.00

Seminar: hvordan drive god oppfølging, monitorering og rapportering på menneskerettigheter?

  • Pia Rudolfsson Goyer
  • Cathrine Halsaa
  • Brith Line Øverland
  • Therese Jebsen

Les programmet

Torsdag 27. mai 2021

12.15 - 13.00

Månedens næringsliv - og menneskerettighetslunsj: virkemiddelapparatet

  • Arnfinn Lundberg Bakke
  • Sigrid Brynestad
  • Hege T. Magnus
  • Therese Jebsen

Les programmet

Torsdag 20. mai 2021

08.30 - 10.00

Seminar: hvordan sikre god risikohåndtering gjennom aktsomhetsvurderinger?

  • Pia Rudolfsson Goyer
  • Therese Jebsen
  • Marte Johnsen Stensrud
  • Kathleen Mathisen

Les programmet

Torsdag 29. april 2021

12.15 - 13.00

Månedens næringsliv - og menneskerettighetslunsj: Ny Åpenhetslov

  • Stig Clementsen
  • Mark Taylor
  • Cira Holm
  • Therese Jebsen

Les programmet

Torsdag 25. mars 2021

12.15 - 13.00

Månedens næringsliv - og menneskerettighetslunsj: sjømatnæringen

  • Kathleen Mathisen
  • Nils Aadland
  • Krister Hoaas
  • Therese Jebsen

Les programmet

Fredag 19. mars 2021

13.00 - 13.30

Covid-19 og implikasjonene for næringsliv og menneskerettigheter

  • Salil Tripathi

Les programmet

Torsdag 25. februar 2021

21.15 - 22.00

Månedens næringsliv - og menneskerettighetslunsj: bygg - og anleggsnæringen

  • Tanja Dugstad
  • Inge Bauge
  • Marita Scott
  • Therese Jebsen

Les programmet

Torsdag 18. februar 2021

17.30 - 19.00

Hvordan posisjonere din virksomhet for å vinne kontrakter?

  • Brith Line Øverland
  • Jannie Fimland
  • Catharina Torp

Les programmet

Torsdag 28. januar 2021

21.15 - 22.00

Månedens næringsliv - og menneskerettighetslunsj: shippingsektoren

  • Øistein Jensen
  • Gry Larsen
  • Therese Jebsen

Les programmet

Torsdag 21. januar 2021

17.30 - 19.00

Seminardel 3 - hvordan drive god oppfølging, monitorering og rapportering på menneskerettigheter?

  • Pia Rudolfsson Goyer
  • Brith Line Øverland
  • Cathrine Halsaa
  • Therese Jebsen

Les programmet

Tirsdag 15. desember 2020

17.30 - 19.00

Seminardel 2 - hvordan sikre god risikohåndtering gjennom aktsomhetsvurderinger?

  • Pia Rudolfsson Goyer
  • Marte Johnsen Stensrud
  • Therese Jebsen

Les programmet

Torsdag 10. desember 2020

22.30 - 23.15

Månedens næringsliv - og menneskerettighetslunsj: finansnæringen

  • Karoline Bakka Hjerterø
  • Herlaug Louise Fyhn
  • Therese Jebsen

Les programmet

Onsdag 2. desember 2020

17.30 - 19.00

Seminar for styrer og ledelse

  • Herlaug Louise Fyhn
  • Peggy Krantz-Underland
  • Harald Alfsen
  • Frode Elgesem
  • Ron Popper
  • Frances House
  • Therese Jebsen

Les programmet

Torsdag 26. november 2020

21.15 - 22.00

Månedens næringsliv - og menneskerettighetslunsj: Koalisjonen for ansvarlig næringsliv (KAN)

  • Marte Johnsen Stensrud
  • Stig Clementsen
  • Beate Ekeløve-Slydal
  • Therese Jebsen

Les programmet

Fredag 20. november 2020

17.30 - 19.00

Seminardel 1 - hvordan komme i gang med arbeidet og hvordan utarbeide en god policy?

  • Pia Rudolfsson Goyer
  • Stein-Håkon Halmøy
  • Brith Line Øverland

Les programmet

Torsdag 29. oktober 2020

20.15 - 22.00

Månedens næringsliv - og menneskerettighetslunsj

  • Pia Rudolfsson Goyer
  • Juni Skjold Lexau
  • Cathrine Halsaa
  • Therese Jebsen

Les programmet

Onsdag 28. oktober 2020

20.00 - 21.00

Kurs for finansnæringen om menneskerettigheter

  • Pia Rudolfsson Goyer
  • Therese Jebsen

Les programmet

Onsdag 20. mai 2020

00.00 - 00.45

Covid-19: balansen mellom økonomi og mennesker?

  • Salil Tripathi
  • Eli K. Vassenden
  • Katrine Vetaas Vedeler
  • Jostein Hole Kobbeltvedt

Les programmet

Torsdag 6. februar 2020

17.30 - 19.00

Fra preik til praksis - nytt lovforslag stiller nye krav!

  • Salil Tripathi
  • Greg Priest
  • Peggy Krantz-Underland
  • Øistein Akselberg
  • Stig Clementsen
  • Therese Jebsen

Les programmet